פעילויות גיבוש נועדו לחבר בין חברי הקבוצה, וליצור משהו משותף, חוויה משותפת, מציאות משותפת, הדבק שמחבר בין כולם. לא כל פעילות מתאימה לכך, ובכדי לייצר פעילויות איכותיות לגיבוש יש צורך להבין כי לא כל פעולה מהנה היא בהכרח פעולה מגבשת.

הבחירה בפעילות הגיבוש המתאימה ביותר דורשת הבנה של הדינאמיקה הקבוצתית של הקבוצה הספציפית, בין אם מדובר בקבוצה שנמצאת באותו המעמד בחברה או בארגון, או שמדובר בקבוצה מעורבת – מנהלים ועובדים, ובנוסף ההתאמה גם בין סוג הפעילות לאופי הקבוצה והאינדיבידואלים.

פעילות גיבוש עם תיאטרון וסיפור סיפורים

אם יש משהו שמאחד את החברה האנושית משחר הימים, ויש אומרים אף עומד בבסיסה, זה היכולת להתבטא ולספר סיפורים, ליצור את הסיפור המשותף שלנו, הסיפור של התרבות, ושל הקבוצה שלנו. פעילות גיבוש שנוגעת במקום קמאי זה מפעילה אותנו מהשורש, ויוצרת הד שממשיך ומתגלגל עם חברי הקבוצה גם הרבה לאחר שהפעילות הסתיימה, עמוק אל תוך המציאות היומיומית בעבודה – וזה בדיוק האפקט שאנו מחפשים בפעילויות גיבוש אלו.

תארו לכם חיבור בין התשוקה להאזין ולספר סיפורים, לבין החיבור העמוק של כולנו לאוכל, והרי לכם – ערב גיבוש עם סיפורי אוכל, סיפורים שמעוררים את החושים של כולנו, ומייצרים אווירה מיוחדת ונושא שיכול להמשיך גם ליום יום.

שם המשחק הוא ערך מוסף

בעוד שמטלות הארגון או המשרד יכולות לגרום לנו לשכוח את הקבוצה והתמקד איש-איש בעבודתו הוא, הרי שהגיוון בפעילות גיבוש איכותית מעורר לא רק את השמחה והגיבוש, אלא את היצירתיות, ובעיקר את היצירתיות של הקבוצה, היכולת והתחושה החופשית לעבוד יחד ולפעול יחד, לחלוק רעיונות ולפעול בצורה מגובשת.

כשחווית הארגון הופכת לקלילה ונעימה, והחיבור שנוצר נרקם ומתגבש, הרי שפעילות יומיומית חיונית זו הופכת לקלה ונעימה, והאווירה משתנה לטובה. לא רק האווירה, גם יעילות העבודה מושפעת לטובה שכן החיבורים מאפשרים יצירתיות הולכת וגוברת, ועבודה באווירה טובה.

סדנאות כמו מפגש אישי עם סיפורים של שוקולד כולל טעימות, ערב בסגנון צרפתי, איטלקי, הודי ועוד, נוגעים בכל החושים ומלכדים את הקבוצה.