מסורת יפה שהתפתחה בשנים האחרונות היא שלא רק האורחים באירוע מביאים איתם מתנות, אלא גם עורכי האירוע מעניקים מזכרות לאורחים. בהתאם ישנן אפשרויות רבות של מזכרות לאירועים ובין האופציות היותר מומלצות – ספרים שמכילים טקסטים יהודיים חשובים ובעלי ערך.

כל האפשרויות של מזכרות לאורחים ברוח היהדות

בין אם אתם דתיים אדוקים, בין אם שומרי מסורת ובין אם אתם מגדירים את עצמכם כחילוניים, ישנם טקסטים שהם הבסיס לקיומנו כאן. חמישה חומשי תורה, ספר תהילים, זמירות שבת, ברכת המזון, ברכונים (אוסף מזמורים וברכות), סדר ט"ו בשבת, מגילת אסתר, סידור תפילה ועוד – כל אלה מהווים מזכרות לאורחים עם ערך מוסף אמיתי ומתנה מרגשת במיוחד.

מומלץ לבחור את המזכרת בהתאם לאופי האירוע ואופי קהל היעד שלו. ספר תהילים, למשל, כולל 150 מזמורים שלחלקם הגדול מיוחסת יכולת לשפר את חיינו אם קוראים אותם מתוך התכווננות (בין אם בשעת מצוקה ובין אם בשעת רצון). סידור תפילה כולל את כל התפילות היומיומיות, תפילות השבת ותפילות החגים ומהווה ספר חשוב מאוד עבור המאמינים, חמשת חומשי התורה כוללים כמובן את סיפור הבריאה, סיפוריהם של אברהם, יצחק ויעקב, סיפור יציאת מצרים ואת המצוות השונות כמו גם תפישת המוסר שעליה מושתתת היהדות, ועוד ועוד.

לאילו אירועים מתאימות אופציות אלה?

ספר תהילים, חמשת חומשי תורה, סידור תפילה ושאר מזכרות לאורחים מסוג זה מהווים אופציה מעולה לכל סוגי האירועים – חתונה, שבת חתן, ברית מילה, בר מצווה ועוד. עוד כדאי לדעת כי בחירה בקטגוריה זו של מזכרות לאירועים מוסיפה לכל אירוע חותם יוקרתי וערך מוסף. עוד כדאי לדעת שיש לכם בחירה לא רק מבחינת הספר, אלא גם לגבי צורתו החיצונית, שהרי גם לאסתטיקה תפקיד משמעותי בחיינו. כך למשל תוכלו לבחור את צבע הכריכה (מבין שלל אפשרויות ובהן ורוד עתיק, סגול, כחול, חום, לבן ושחור), את החומר ממנו עשויה הכריכה (למשל סקאי או PU שהינו חומר דמוי עור) ואת גודל הספר (ישנן מזכרות שהן קטנות ואפילו כאלה שנכנסות לכל כיס, ומזכרות אחרות הן גדולות). בכל מקרה מדובר בהדפסה איכותית על נייר משובח שמקלה על הקריאה.